MesajSubiect: Regulament   Regulament EmptyVin Ian 29, 2010 3:36 pm

ARTICOLUL 1:

Sistemul de joc:
[1].Cupa va incepe cand vor fi inscrise in competitie 12 de clanuri .
[2].Pe server in perioada in care se va tine cupa va fi prezent un admin ca arbitru , precum si un "HLTV" cara va inregistra competitia pentru a depista eventualii "clienti" de "CHEATS".
[3].Competitia se va desfasura pe 2 servere astfel incat :
--==> Daca unul sau mai multi jucatori nu poseda cont de STEAM (adica joaca VALVE), atunci teamul va fi repartizat pe un server cu protocol [47+48]. [VALVE+STEAM].
--==> Daca toti jucatorii Clanului poseda conturi de STEAM (inclusiv rezerva) , atunci teamul va fi repartizat pe un server "War PGL (Vac-Secure)".
[4].Se va juca sistemul competitional 15 runde CT/15 runde T,schimbarea echipelor facandu-se la 15 runde jucate.
[5].Meciurile se vor disputa cat mai aproape de graficul facut de organizatori (sau dupa cum se inteleg echipele) in orele stabilite de organizatori.
[6].Harta si serverul pe care se vor juca meciurile vor fi trase la sorti cu 24 de ore inainte de inceperea fiecarui meci.Si vor fi comunicate pe forum.
[7].Pe parcursul meciului nu trece nimeni spectator si nu se da retry.Incalcarea acestei reguli de 2 ori duce la finalizarea meciului , rezultatul fiind infrangerea echipei al carei membru incalca regula.
[8].Comperitia se joaca in sistem ELIMINATORIU (Daca Clanul pierde un meci este EXCLUS din competitie , iar daca va castiga , va trece mai departe).
[9].Neprezentarea sau intarzierea cu mai mult de 15 minute a unui clan (2 membri) duce la sanctionarea acestuia cu pierderea meciului !!!

[10].Neprezentarea sau intarzierea cu mai mult de 15 minute a ambelor clanuri complete (2 membri+2 membri) duce la ANULAREA MECIULUI sau chiar la SUSPENDAREA lui in favoarea scorului 0:0.

ARTICOLUL 2:

Tag-urile/Nick-urile si limbajul:

[1]. Nick-urile/Tag-urile nu trebuie sa contina nume vulgare sau rasiste.
Litera b:Tag-urile trebuie sa fie aceleasi pentru toti membrii clanului.Valabil pentru clanurile compuse din membrii steam & non-steam.
Litera c:Extensii de orice gen specificand ca fiecare nick trebuie sa aiba tagul de clan
Litera d:In timpul meciului se foloseste un limbaj decent si lipsit de jargoane,in caz contrar se ajunge la pierderea meciului clanului cu pricina cu scorule de 30-0 si se aplica pentru ambele clanuri Art.2-Lit.a respectiv Art.2-Lit.b.
Litera e:Toti membrii clanului vor vorbi la microfon sau prin say_team.La 4 avertizari se sanctioneaza clanul cu pricina cu pierderea meciului si aplicarea Art.2-Lit.c.
Litera f : Doar clan lideru fiecarei echipe poate vb prin say

Articolul 4:

Info supliment:
Litera a:Se vor organiza 8 grupe a cate 4 clanuri.
Litera b:Locul 1 si locul 2 din fiecare grupa va merge in optimi.
Litera c:In optimi locul 1 (L1) va juca cu locul doi (L2) un singur meci eliminatoriu astfel:
L1GrpA-L2GrpB (meci 1) L2GrpA-L1GrpB (meci 3)
L1GrpC-L2GrpD (meci 2) L2GrpC-L1GrpD (meci 4)
Litera d:Cele 8 clanuri care au castigat in optimi (meciurile de mai sus) vor merge in sferturi:
Litera e:In sferturi clanurile vor juca astfel:
Clanul invingator din meci 1 vs clanul invingator din meci 4(meci A)
Clanul invingator din meci 2 vs clanul invingator din meci 3(meci B)
Litera f:In final vor ramane doar 2 clanuri (invingatoarele) ce se vor lupta intre ele pentru un premiu surpriza!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NEW SITE WWW.BARLADUL.COM :: Cupa "BARLAD-CUP" :: --==> Inscrieri in cupa "BARLAD-CUP"-